Business Source Anodized Aluminum Form Holder – 0.50″ Clip Capacity – Storage for 30 Sheet – Side Opening – 8 1/2″ x 12″ – Silver – 1 Each
Additional information
| Brand | Business Source |
|---|---|
| Product Type | Storage Clipboard |
| Sheet Size | 8 1/2" Width x 12" Length |
| Sheet Standard | Letter |
| Compartment Accessibility | Side Opening |
| Item Capacity | 30 Sheet |
| Clip Material | Steel |
| Product Color | Silver |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Clip Capacity | 0.50" |
| Width | 8.5" |
| Brand Name | Business Source |
| Length | 2001-12-01T06:00:00.000Z |
| Manufacturer | Business Source |
| Product Name | Anodized Aluminum Form Holder |
| Manufacturer Part Number | 28555 |
| Marketing Information | Form holder offers a side opening and sturdy anodized aluminum finish for a smooth writing surface. Interior writing plate protects documents underneath. Sturdy interior steel clip holds approximately 1/2" of forms. Storage area holds up to 30 forms. <p><a id="gfk-spex-minisite" rel="nofollow" href="javascript:void(0)" onclick="javascript:window.open('//content.etilize.com/mini-site/en_us/1017129354.html', '_blank', 'height=800, width=780, resizable=yes, scrollbars=yes, toolbar=no, menubar=no, location=no, directories=no, status=no'), return false, ">More from the Manufacturer</a></p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Limited Warranty | 1 Year |












