Bordette Designs Decorative Border – Bee Dazzle Design – 2.25″ x 25′ – 1 Roll/Pkg
Additional information
| Brand | Pacon Corporation |
|---|---|
| Product Type | Border |
| Theme/Subject | Animal |
| Skill Learning | Decoration |
| Product Color | Assorted |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 2001-04-01T06:00:00.000Z |
| Width | 2.25" |
| Certifications & Standards | CPSIA |
| Brand Name | Bordette |
| Features | Corrugated |
| Length | 0300-01-01T05:50:36.000Z |
| Manufacturer | Pacon Corporation |
| Product Name | Designs Decorative Border |
| Printed Design/Pattern/Texture | Bee Dazzle Design |
| Application/Usage | Bulletin Board |
| Manufacturer Part Number | 37750 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Bordette is the original, pre-scalloped, fade-resistant decorative border. The sturdy corrugate provides a unique three-dimensional appearance on any flat surface. It bends, molds, turns and twists to create unique, layered designs. Packaged in a perforated roll, Bordette is easy to separate. A fun bee pattern is printed on the corrugated side so you can easily add style and flair to any bulletin board or display.</p> |
| Packaged Quantity | 1 / Roll |
Bordette Designs Decorative Border – Bee Dazzle Design – 2.25″ x 25′ – 1 Roll/Pkg
Additional information
| Brand | Pacon Corporation |
|---|---|
| Product Type | Border |
| Theme/Subject | Animal |
| Skill Learning | Decoration |
| Product Color | Assorted |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 2001-04-01T06:00:00.000Z |
| Width | 2.25" |
| Certifications & Standards | CPSIA |
| Brand Name | Bordette |
| Features | Corrugated |
| Length | 0300-01-01T05:50:36.000Z |
| Manufacturer | Pacon Corporation |
| Product Name | Designs Decorative Border |
| Printed Design/Pattern/Texture | Bee Dazzle Design |
| Application/Usage | Bulletin Board |
| Manufacturer Part Number | 37750 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Bordette is the original, pre-scalloped, fade-resistant decorative border. The sturdy corrugate provides a unique three-dimensional appearance on any flat surface. It bends, molds, turns and twists to create unique, layered designs. Packaged in a perforated roll, Bordette is easy to separate. A fun bee pattern is printed on the corrugated side so you can easily add style and flair to any bulletin board or display.</p> |
| Packaged Quantity | 1 / Roll |
Bordette Designs Decorative Border – Bee Dazzle Design – 2.25″ x 25′ – 1 Roll/Pkg
Additional information
| Brand | Pacon Corporation |
|---|---|
| Product Type | Border |
| Theme/Subject | Animal |
| Skill Learning | Decoration |
| Product Color | Assorted |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 2001-04-01T06:00:00.000Z |
| Width | 2.25" |
| Certifications & Standards | CPSIA |
| Brand Name | Bordette |
| Features | Corrugated |
| Length | 0300-01-01T05:50:36.000Z |
| Manufacturer | Pacon Corporation |
| Product Name | Designs Decorative Border |
| Printed Design/Pattern/Texture | Bee Dazzle Design |
| Application/Usage | Bulletin Board |
| Manufacturer Part Number | 37750 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Bordette is the original, pre-scalloped, fade-resistant decorative border. The sturdy corrugate provides a unique three-dimensional appearance on any flat surface. It bends, molds, turns and twists to create unique, layered designs. Packaged in a perforated roll, Bordette is easy to separate. A fun bee pattern is printed on the corrugated side so you can easily add style and flair to any bulletin board or display.</p> |
| Packaged Quantity | 1 / Roll |
Bordette Designs Decorative Border

Login to View Prices
Bordette Designs Decorative Border – Crayon Design – 2.25″ x 25′ – 1 Roll/Pkg
Additional information
| Brand | Pacon Corporation |
|---|---|
| Product Type | Border |
| Product Color | Blue |
| Product Material | Paper |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Width | 2.25" |
| Brand Name | Bordette |
| Features | Fade Resistant |
| Length | 0300-01-01T05:50:36.000Z |
| Manufacturer | Pacon Corporation |
| Product Model | 37690 |
| Product Name | Designs Decorative Border |
| Printed Design/Pattern/Texture | Crayon |
| Application/Usage | Craft |
| Manufacturer Part Number | 37690 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Bordette is the original, pre-scalloped, fade-resistant decorative border. The sturdy corrugate provides a unique three-dimensional appearance on any flat surface. It bends, molds, turns and twists to create unique, layered designs. Packaged in a perforated roll, Bordette is easy to separate. A bright, Crayon pattern is printed on the corrugated side so you can easily add style and flair to any bulletin board or display.</p> |
| Packaged Quantity | 1 / Roll |











