Amrep Si-dry Silicone Lubricant
Login to View Prices
5 in stock
Canon imageCLASS MF465dw Laser Multifunction Printer – Monochrome – Black – Copier/Fax/Printer/Scanner – 42 ppm Mono Print – 1200 x 1200 dpi Print – Monochrome Flatbed/ADF Scanner – Ethernet – Wireless LAN – Canon PRINT Business, Apple AirPrint, Mopria Print Service – USB – 1 Each – For Plain Paper Print
Additional information
| Weight | 12.0500 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 11.20 × 8.50 × 8.40 in |
| Attribute22Name | Flatbed |
| Attribute64Name | Attribute64Value |
| Attribute62Name | Attribute62Value |
| Attribute4Name | Attribute4Value |
| Attribute3Name | Monochrome |
| Attribute12Name | Yes |
| Attribute11Name | Mopria Print Service |
| Attribute23Name | Flatbed |
| Attribute28Name | Flatbed/ADF |
| Attribute27Name | imageCLASS |
| Depth | 14.8" |
| Attribute17Name | 18.1" |
| Attribute15Name | 1200 x 1200 |
| Attribute13Name | Monochrome |
| Attribute30Name | 100-sheet multipurpose tray |
| Attribute29Name | 5" |
| Wireless LAN | Yes |
| Attribute14Name | Black |
| USB | Attribute9Value |
| Maximum Mono Print Speed (p | Attribute10Value |
| Ethernet | Yes |
| Attribute32Name | |
| Width | Attribute18Value |
| Attribute33Name | This imageCLASS MF465dw All-in-One Wireless Printer is designed for small office environments where black-and-white capability is needed and productivity, ease of use and large toner/paper capacity are priorities. Print, scan, copy and fax with the same device for optimal convenience. 50-sheet automatic document feeder (ADF) allows you to create two-sided scans. High-speed scanning scans single-sided documents as fast as 40 ipm and double-sided pages in 80 ipm. Print up to 42 ppm in resolutions up to 1200 x 1200 dpi. Printer features 250-sheet input tray, 100-sheet multipurpose tray and an optional 550-sheet paper tray (not included). Wi-Fi Direct Connection enables easy connection to mobile devices without a router. Print from your mobile device using Canon Print Business, Apple Print and Mopria Print Service apps. 5" color touch-screen LCD allows easy navigation. Connect using Wi-Fi, USB 2.0 High-Speed and Ethernet. <br /> <p><br /></p> |
| Attribute31Name | ICMF465DW |
| Attribute26Name | imageCLASS MF465dw All-in-One Printer |
| Attribute25Name | MF465dw |
| Attribute36Name | Plain Paper Print |
| Attribute35Name | 1 Each |
| Attribute1Name | Laser Multifunction Printer |
| Attribute16Name | Vietnam |
| Display Screen Type | Attribute7Value |
| Standard Input Media Capaci | Attribute8Value |
| Attribute24Name | Canon, Inc |
| Attribute20Name | Plain Paper |
| Multifunction Devices | Copier/Fax/Printer/Scanner |
| Attribute2Name | Yes |
| Brand Name | Canon |
| UPC | #N/A |
| MPN | 1033585 |
| Brand | Canon, Inc |















Reviews
There are no reviews yet.