Ampad Pastel Perforated Pad – 50 Sheets – 0.34″ Ruled – 15 lb Basis Weight – Letter – 8 1/2″ x 11″ – Micro Perforated – 6 / Pack
Additional information
| Brand | TOPS Products |
|---|---|
| Product Type | Notepad |
| Sheet Size | 8 1/2" x 11" |
| Sheet Standard | Letter |
| Basis Weight | 15 lb |
| Number Of Sheets | 50 |
| Front Lines Space | 0.34" |
| Margin Left Space | 1.25" |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Ampad |
| Features | Micro Perforated |
| Manufacturer | TOPS Products |
| Product Name | Pastel Perforated Pad |
| Manufacturer Part Number | 20602R |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Pastel color pads come in assorted pastels. Assorted colors include gray, blue and orchid. Each pad contains 50 sheets of 15 lb. smooth paper. Sheets are legal/wide-ruled with 11/32" line spacings and a 1-1/4" left margin. Microperforated pages allow sheets to be removed with a clean tear</p> |
| Packaged Quantity | 6 / Pack |












