Ampad Graph Pad – 40 Sheets – Glue – 20 lb Basis Weight – Legal – 8 1/2″ x 14″ – White Paper – Chipboard Backing – 1 / Pad
Additional information
| Brand | TOPS Products |
|---|---|
| Product Type | Quadrille/Graph Pad |
| Sheet Size | 8 1/2" x 14" |
| Sheet Standard | Legal |
| Sheet Color | White |
| Basis Weight | 20 lb |
| Number Of Sheets | 40 |
| Binding Location | Top |
| Country Of Origin | United States |
| Binding Type | Glue |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Ampad |
| Features | Chipboard Backing |
| Manufacturer | TOPS Products |
| Product Name | Graph Pad |
| Manufacturer Part Number | 22028 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Cross-Section Pad is printed on both sides with each 1" border outlined in heavy lines with faint blue ink. Glue-top binding secures the 40 sheets of 20 lb. quality paper.</p> |
| Packaged Quantity | 1 / Pad |
Ampad Graph Pad – 40 Sheets – Glue – 20 lb Basis Weight – Letter – 8 1/2″ x 11″ – White Paper – Chipboard Backing – 1 / Pad
Additional information
| Brand | TOPS Products |
|---|---|
| Product Type | Quadrille/Graph Pad |
| Sheet Size | 8 1/2" x 11" |
| Sheet Standard | Letter |
| Sheet Color | White |
| Basis Weight | 20 lb |
| Number Of Sheets | 40 |
| Binding Location | Top |
| Country Of Origin | United States |
| Binding Type | Glue |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Ampad |
| Features | Chipboard Backing |
| Manufacturer | TOPS Products |
| Product Name | Graph Pad |
| Manufacturer Part Number | 22026 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Cross-Section Pad is printed on both sides with each 1" border outlined in heavy lines with faint blue ink. Glue-top binding secures the 40 sheets of 20 lb. quality paper.</p> |
| Packaged Quantity | 1 / Pad |
Ampad Graph Pad – 50 Sheets – Both Side Ruling Surface – 15 lb Basis Weight – Letter – 8 1/2″ x 11″ – White Paper – Pressboard Cover – Chipboard Backing, Smudge Resistant, Rigid – 1 / Pad
Additional information
| Brand | TOPS Products |
|---|---|
| Product Type | Quadrille/Graph Pad |
| Sheet Size | 8 1/2" x 11" |
| Sheet Standard | Letter |
| Cover Material | Pressboard |
| Sheet Color | White |
| Basis Weight | 15 lb |
| Number Of Sheets | 50 |
| Ruling Surface Side | Both Side |
| Back Ruling Type | Quad Ruled |
| Number Of Back Horizontal Squ | 4 |
| Number Of Back Vertical Squar | 4 |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Ampad |
| Features | Rigid |
| Manufacturer | TOPS Products |
| Product Name | Graph Pad |
| Manufacturer Part Number | 22030C |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Letter-size quadrille pad is ideal for drafting, plotting and scale drawings. Lines won't smudge or reproduce. Pad contains 50 white sheets of 15 lb. paper that are printed with 4 squares per inch on both sides. Extra-rigid chipboard backing offers stability.</p> |
| Packaged Quantity | 1 / Pad |
Ampad Graph Pad – 50 Sheets – Both Side Ruling Surface – 15 lb Basis Weight – Tabloid – 11″ x 17″ – White Paper – Chipboard Backing, Smudge Resistant – 1 / Pad
Additional information
| Brand | TOPS Products |
|---|---|
| Product Type | Quadrille/Graph Pad |
| Sheet Size | 11" x 17" |
| Sheet Standard | Tabloid |
| Sheet Color | White |
| Basis Weight | 15 lb |
| Number Of Sheets | 50 |
| Ruling Surface Side | Both Side |
| Back Ruling Type | Quad Ruled |
| Number Of Back Horizontal Squ | 4 |
| Number Of Back Vertical Squar | 4 |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Ampad |
| Features | Smudge Resistant |
| Manufacturer | TOPS Products |
| Product Name | Graph Pad |
| Manufacturer Part Number | 22037 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Tabloid-size quadrille pad is ideal for drafting, plotting and scale drawings. Lines won't smudge or reproduce. Extra-rigid chipboard backing offers stability. Pad contains 50 sheets of 15 lb. paper. Sheets are printed with 4 squares per inch on both sides.</p> |
| Packaged Quantity | 1 / Pad |

















