Zebra Label Paper 4 x 6in Thermal Transfer Zebra Z-Perform 2000T 3 in core
Login to View Prices
Standard thermal transfer paper label with a permanent acrylic adhesive. Provides the optimal balance between performance and price. Recommended for indoor use.
- Can be used for a wide range of labeling purposes
- Comes in white color to match your style and theme
- Made with durable material
- Thermal Transfer print technology for maximum efficiency with high-quality results
- Designed to provide excellent adhesive solution for your applications
- Good for rapid removal from sheet
Additional information
| Compatibility | <p><b>Zebra Printer(s):</b></p><ul><li>105SL</li><li>110PAX3</li><li>110PAX4</li><li>110XilllPlus</li><li>140XilllPlus</li><li>170PAX3</li><li>170PAX4</li><li>170XilllPlus</li><li>R110PAX3</li><li>R110XilllPLUS</li><li>R170Xi</li><li>R4MPlus</li><li>S4M</li><li>S600</li><li>Z4MPlus</li><li>Z6MPlus</li><li>90XiIIIPlus</li><li>96XIIIIPlus</li><li>220XiIIIPlus</li><li>110Xi4</li><li>140Xi4</li><li>170Xi4</li><li>220Xi4</li><li>ZM400</li><li>ZM600</li></ul> |
|---|---|
| Adhesive Type | Permanent |
| Label Width | 4" |
| Label Length | 6" |
| Core Diameter | 3" |
| Manufacturer Website Addres | |
| Number of Labels per Roll | 1000 |
| Product Series | 2000T |
| Product Line | Z-Perform |
| Product Material | Paper,Acrylic |
| Product Type | Multipurpose Label |
| Manufacturer | Zebra Technologies Corporation |
| Product Color | White |
| Print Technology | Thermal Transfer |
| Country of Origin | United States |
| Features | Perforated |
| Packaged Quantity | 1 |
| UPC | 0 |
| MPN | 10000281 |
| Brand | Zebra |












Reviews
There are no reviews yet.