ViewSonic ViewBoard VPC2C-W33-O1-1B Digital Signage Appliance
Login to View Prices
The ViewSonic® VPC2C-W33-O1-1B slot-in PC delivers smart whiteboard and smart meeting room functionality for ViewSonic ViewBoard® interactive displays. This slot-in PC module easily plugs into compatible displays and supports high-definition audio and video. With a powerful Intel® i5 processor, and fast SSD, the VPC2C-W33-O1-1B provides the computing power needed for fast-moving educational or corporate environments. Flexible connectivity options include HDMI, VGA, USB 2.0, 3.0 and Type C ports, as well as Giga LAN RJ45 and integrated WiFi 6 connection.
- Intel Processor
- Ample Storage
- Faster Wi-Fi
Additional information
| Weight | 2.6500 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3.03 × 10.00 × 7.72 in |
| Product Line | ViewBoard |
| Operating System | Windows 10 Pro |
| Processor Model | G5900T |
| Product Model | VPC2C-W33-O1-1B |
| Processor Type | Celeron |
| Memory Technology | DDR4 SDRAM |
| Manufacturer | ViewSonic Corporation |
| Manufacturer Website Addres | |
| Product Type | Digital Signage Appliance |
| Processor Manufacturer | Intel |
| Standard Memory | 8 GB |
| UPC | 766907013658 |
| MPN | VPC2C-W33-O1-1B |
| Brand | ViewSonic |





















Reviews
There are no reviews yet.