Use to divide space or create an office. Constructed to absorb sound so noise is kept in and out. Powder coated finish on steel frame helps reduce scratches. Create a freestanding panel with T-base foot (sold separately).
Additional information
| Weight | 19.1400 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 1.00 × 30.00 × 60.00 in |
| Thickness | 1" |
| Ship Class Code | F |
| Color(s) | Gray |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Overall Width | 30" |
| Material(s) | Steel |
| Overall Height | 60" |
| Global Product Type | Tackable Cubicle Walls |
| Series Name | HON® Verse´® Series |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 035349015088 |
| MPN | HBV-P6030.2310GRE.Q |
| Brand | HON® |









Reviews
There are no reviews yet.