UCreate Poster Board Package – Poster, Sign, Art, Office Project, Home Project, Chart – 11″Width x 14″Length – 5 / Pack – White
Additional information
| Brand | Pacon Corporation |
|---|---|
| Product Type | Poster Board |
| Product Color | White |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Width | 2001-11-01T06:00:00.000Z |
| Brand Name | UCreate |
| Length | 14" |
| Manufacturer | Pacon Corporation |
| Product Name | Poster Board Package |
| Package Type | Retail |
| Application/Usage | Chart |
| Manufacturer Part Number | 5417 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Poster Board Set contains one sheet each in a different color. Great for making small posters, signs, announcements, charts and art projects. The smaller size is perfect for home or office use.</p> |
| Packaged Quantity | 5 / Pack |
UCreate Poster Board Package – Multipurpose – 28″Height x 22″Width – 10 / Pack – White
Additional information
| Brand | Pacon Corporation |
|---|---|
| Product Type | Poster Board |
| Product Color | White |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 28" |
| Width | 22" |
| Brand Name | UCreate |
| Features | Recyclable |
| Manufacturer | Pacon Corporation |
| Product Name | Poster Board Package |
| Application/Usage | Multipurpose |
| Manufacturer Part Number | 5420 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Convenient package of white poster board is great for making posters, signs, announcements, charts and art projects. It is great to have on hand for home or office use. Recyclable boards are film-wrapped with an attractive top sheet.</p> |
| Packaged Quantity | 10 / Pack |








