UCreate 22×28 Poster Board – Chart, Graph, School, Home, Art, Office – 28″Height x 22″Width – 25 / Carton – White
Additional information
| Brand | Pacon Corporation |
|---|---|
| Product Type | Poster Board |
| Product Color | White |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 28" |
| Width | 22" |
| Brand Name | UCreate |
| Features | Smooth Surface |
| Manufacturer | Pacon Corporation |
| Product Name | 22×28 Poster Board |
| Application/Usage | Office |
| Manufacturer Part Number | CAR92052 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Poster board features a faint, disappearing grid to make it easy to line up words, charts or graphs. Smooth surface works great with markers, paints and adhesives to add your own personal touch. Large size offers ample space to be cut or scored for even more ways to express your creativity. Poster board is perfect for school, home, art and office applications.</p> |
| Packaged Quantity | 25 / Carton |
UCreate 22×28 Poster Board – Chart, Graph, School, Home, Art, Office – 28″Height x 22″Width – 25 / Carton – White
Additional information
| Brand | Pacon Corporation |
|---|---|
| Product Type | Poster Board |
| Product Color | White |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 28" |
| Width | 22" |
| Brand Name | UCreate |
| Features | Smooth Surface |
| Manufacturer | Pacon Corporation |
| Product Name | 22×28 Poster Board |
| Application/Usage | Office |
| Manufacturer Part Number | CAR92052 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Poster board features a faint, disappearing grid to make it easy to line up words, charts or graphs. Smooth surface works great with markers, paints and adhesives to add your own personal touch. Large size offers ample space to be cut or scored for even more ways to express your creativity. Poster board is perfect for school, home, art and office applications.</p> |
| Packaged Quantity | 25 / Carton |











