UCreate Neon Poster Board – 22″Width x 28″Length – 25 / Carton – Neon Yellow
Additional information
| Brand | Pacon Corporation |
|---|---|
| Product Type | Poster Board |
| Product Color | Neon Yellow |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Width | 22" |
| Brand Name | UCreate |
| Features | Fade Resistant |
| Length | 28" |
| Manufacturer | Pacon Corporation |
| Product Name | Neon Poster Board |
| Product Line | Neon |
| Manufacturer Part Number | 5409-01-01T06:00:00.000Z |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Neon poster board offers a vivid, fade-resistant color on two sides and a smooth, hard finish. Rigid, 12 point board takes all media and is ideal for wet and dry projects. It is recyclable.</p> |
| Packaged Quantity | 25 / Carton |
UCreate Neon Poster Board – 22″Width x 28″Length – 25 / Carton – Hot Lime
Additional information
| Brand | Pacon Corporation |
|---|---|
| Product Type | Poster Board |
| Product Color | Hot Lime |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Width | 22" |
| Brand Name | UCreate |
| Features | Fade Resistant |
| Length | 28" |
| Manufacturer | Pacon Corporation |
| Product Name | Neon Poster Board |
| Product Line | Neon |
| Manufacturer Part Number | 5411-01-01T06:00:00.000Z |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Neon poster board offers a vivid, fade-resistant color on two sides and a smooth, hard finish. Rigid, 12 point board takes all media and is ideal for wet and dry projects. It is recyclable.</p> |
| Packaged Quantity | 25 / Carton |











