Roaring Spring Black Posterboard – Sign, Craft Project, Project, Display – 25 Piece(s) – 0.13″Height x 22″Width x 28″Length – 25 / Carton – Black – Pasted, Colored Chipboard
Additional information
| Brand | Roaring Spring Paper Products |
|---|---|
| Product Type | Poster Board |
| Environmental Certification | No |
| Product Condition | New |
| Product Color | Black |
| Product Material | Colored Chipboard |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Height | 0.13" |
| Width | 22" |
| Number Of Pieces | 25 |
| Brand Name | Roaring Spring |
| Features | Double Sided |
| Length | 28" |
| Manufacturer | Roaring Spring Paper Products |
| Product Name | Black Posterboard |
| Package Type | Bulk |
| Application/Usage | Display |
| Manufacturer Part Number | 48113cs |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Use this versatile poster board for signs, projects and kraft projects. Board is colored black on both sides for more coverage. It is made with a 16 point thickness to ensure you have a durable surface for your creations.</p> |
| Packaged Quantity | 25 / Carton |
| Package Contents | Poster Board |
Roaring Spring Black Posterboard – Sign, Craft Project, Project, Display – 25 Piece(s) – 0.13″Height x 22″Width x 28″Length – 25 / Carton – Black – Pasted, Colored Chipboard
Additional information
| Brand | Roaring Spring Paper Products |
|---|---|
| Product Type | Poster Board |
| Environmental Certification | No |
| Product Condition | New |
| Product Color | Black |
| Product Material | Colored Chipboard |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Height | 0.13" |
| Width | 22" |
| Number Of Pieces | 25 |
| Brand Name | Roaring Spring |
| Features | Double Sided |
| Length | 28" |
| Manufacturer | Roaring Spring Paper Products |
| Product Name | Black Posterboard |
| Package Type | Bulk |
| Application/Usage | Display |
| Manufacturer Part Number | 48113cs |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Use this versatile poster board for signs, projects and kraft projects. Board is colored black on both sides for more coverage. It is made with a 16 point thickness to ensure you have a durable surface for your creations.</p> |
| Packaged Quantity | 25 / Carton |
| Package Contents | Poster Board |
Roaring Spring Black Posterboard – Sign, Craft Project, Project, Display – 25 Piece(s) – 0.13″Height x 22″Width x 28″Length – 25 / Carton – Black – Pasted, Colored Chipboard
Additional information
| Brand | Roaring Spring Paper Products |
|---|---|
| Product Type | Poster Board |
| Environmental Certification | No |
| Product Condition | New |
| Product Color | Black |
| Product Material | Colored Chipboard |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Height | 0.13" |
| Width | 22" |
| Number Of Pieces | 25 |
| Brand Name | Roaring Spring |
| Features | Double Sided |
| Length | 28" |
| Manufacturer | Roaring Spring Paper Products |
| Product Name | Black Posterboard |
| Package Type | Bulk |
| Application/Usage | Display |
| Manufacturer Part Number | 48113cs |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Use this versatile poster board for signs, projects and kraft projects. Board is colored black on both sides for more coverage. It is made with a 16 point thickness to ensure you have a durable surface for your creations.</p> |
| Packaged Quantity | 25 / Carton |
| Package Contents | Poster Board |
Roaring Spring Black Posterboard – Sign, Craft Project, Project, Display – 25 Piece(s) – 0.13″Height x 22″Width x 28″Length – 25 / Carton – Black – Pasted, Colored Chipboard
Additional information
| Brand | Roaring Spring Paper Products |
|---|---|
| Product Type | Poster Board |
| Environmental Certification | No |
| Product Condition | New |
| Product Color | Black |
| Product Material | Colored Chipboard |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Height | 0.13" |
| Width | 22" |
| Number Of Pieces | 25 |
| Brand Name | Roaring Spring |
| Features | Double Sided |
| Length | 28" |
| Manufacturer | Roaring Spring Paper Products |
| Product Name | Black Posterboard |
| Package Type | Bulk |
| Application/Usage | Display |
| Manufacturer Part Number | 48113cs |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Use this versatile poster board for signs, projects and kraft projects. Board is colored black on both sides for more coverage. It is made with a 16 point thickness to ensure you have a durable surface for your creations.</p> |
| Packaged Quantity | 25 / Carton |
| Package Contents | Poster Board |








