UCreate Metallic Poster Board – Craft Project, Art Project, Mounting, Poster, Sign, Display – 22″Width x 28″Length – 3 / Pack – Assorted Metallic
Additional information
| Brand | Pacon Corporation |
|---|---|
| Product Type | Poster Board |
| Product Color | Assorted Metallic |
| Width | 22" |
| Brand Name | UCreate |
| Features | Recyclable |
| Length | 28" |
| Manufacturer | Pacon Corporation |
| Product Name | Metallic Poster Board |
| Application/Usage | Display |
| Manufacturer Part Number | P5395 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>This sturdy poster board enhances classroom creativity with its metallic finish. It is perfect for a wide variety of uses, including backgrounds, posters, mounting and cut-out projects. This 12 point, recyclable board is ink-coated on one side.</p> |
| Packaged Quantity | 3 / Pack |
UCreate Metallic Poster Board – Craft Project, Art Project, Mounting, Poster, Sign, Display – 22″Width x 28″Length – 3 / Pack – Assorted Metallic
Additional information
| Brand | Pacon Corporation |
|---|---|
| Product Type | Poster Board |
| Product Color | Assorted Metallic |
| Width | 22" |
| Brand Name | UCreate |
| Features | Recyclable |
| Length | 28" |
| Manufacturer | Pacon Corporation |
| Product Name | Metallic Poster Board |
| Application/Usage | Display |
| Manufacturer Part Number | P5395 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>This sturdy poster board enhances classroom creativity with its metallic finish. It is perfect for a wide variety of uses, including backgrounds, posters, mounting and cut-out projects. This 12 point, recyclable board is ink-coated on one side.</p> |
| Packaged Quantity | 3 / Pack |






