Tsunami, Urinal Screen, Spiced Apple, 5.22 oz, Red, 6/Carton
Login to View Prices
The Tsunami 60-day urinal screen contains almost three times more fragrance than competitors. The patented two-sided design eliminates 99% of urine splash on both sides for error-free installation. Each screen has date tabs for replacement reminders and contain beneficial bacteria that consume odors and keep drains clean, clear and smelling fresh.
Additional information
| Weight | 2.8000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16.28 × 6.88 × 6.50 in |
| Scent | Spiced Apple |
| Global Product Type | Deodorizing Urinal Screens |
| Deodorizer Type | Urinal Screen |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Capacity (Weight) | 5.22 oz |
| Color(s) | Red |
| Ship Class Code | B |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 760034025126 |
| MPN | TSU-F-006I006I-01 |
| Brand | Fresh Products |
















Reviews
There are no reviews yet.