Triangular Scale, Plastic, 12″ Long, Architectural, White
Login to View Prices
Made of plain white high grade molded plastic. Measurements are printed clearly on the plastic face.
Additional information
| Weight | 0.1020 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 13.96 × 1.00 × 1.82 in |
| Ship Class Code | M |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Global Product Type | Ratio Scale Rulers |
| Ruler Type | Triangular Scale |
| Length | 12" |
| Special Features | 16. |
| Material(s) | Plastic |
| Color(s) | White |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 014173381743 |
| MPN | KOH3272BC |
| Brand | Chartpak® |











Reviews
There are no reviews yet.