Trail Mix Variety Pack, Assorted Flavors, 24 Packets/Carton
Login to View Prices
Great tasting snacks that are both wholesome and fun to eat—at home, at the office or on the go. Ideal for vending and concessions.Package Includes: (8) 1.5 oz Yogurt Apple Nut Mix; (8) 1.75 oz Sweet n Spicy Mix; (8) 1.5 oz Mango Pineapple Trail MixNote: This is a non-returnable item.
Additional information
| Weight | 2.8000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6.50 × 11.00 × 3.75 in |
| Package Includes | (8) 1.5 oz Mango Pineapple Trail Mix |
| Flavor | Yogurt Apple Nut |
| Capacity (Weight) | (16) 1.5 oz |
| Non-GMO | No |
| Compliance Standards | Contains Nuts |
| Gluten Free | No |
| Kosher | No |
| Ship Class Code | V |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Product Packaging | Packet |
| Contains Dairy | Yes |
| Vegan | No |
| Sugar Free | No |
| Contains Nuts | Yes |
| Food Type | Trail Mix, Nuts & Seeds |
| Global Product Type | Nuts |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 077034088243 |
| MPN | 83610 |
| Brand | Kar's |










Reviews
There are no reviews yet.