All Time Greats Milk Chocolate Variety Pack, 15.92 oz Bag, 30 Pieces/Bag, 2 Bags/Pack
Login to View Prices
Fill up the candy dish for the front desk, the break room or another area with these chocolates. The miniature size makes these treats great for snacking while on your break, and they are each wrapped individually.Package Includes: Almond Joy® Candy Bars; Hershey®’s Milk Chocolate Bars; Kit Kat® Wafer Bars; Reese’s® Peanut Butter CupsNote: This is a non-returnable item.
Additional information
| Weight | 0.5250 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.50 × 6.50 × 3.00 in |
| Non-GMO | No |
| Package Includes | Reese's® Peanut Butter Cups |
| Compliance Standards | Contains Nuts |
| Food Type | Candy Bars |
| Gluten Free | No |
| Flavor | Reese's® Peanut Butter Cups |
| Capacity (Weight) | 15.92 oz |
| Kosher | No |
| Ship Class Code | V |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Contains Dairy | Yes |
| Vegan | No |
| Product Packaging | Bag |
| Global Product Type | Candy |
| Sugar Free | No |
| Contains Nuts | Yes |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 034000432578 |
| MPN | 20248 |
| Brand | Hershey®'s |











Reviews
There are no reviews yet.