Delicious, premium roasted peanuts are cholesterol-free.Note: This is a non-returnable item.
Additional information
| Weight | 3.7700 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.25 × 5.50 × 7.00 in |
| Non-GMO | No |
| Ship Class Code | V |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Vegan | No |
| Contains Dairy | No |
| Kosher | Yes |
| Gluten Free | Yes |
| Sugar Free | No |
| Contains Nuts | Yes |
| Flavor | Salty |
| Global Product Type | Nuts |
| Food Type | Nuts |
| Product Packaging | Pouch |
| Capacity (Weight) | 1 oz |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 029000077911 |
| MPN | 810128791946 |
| Brand | Planters® |
















Reviews
There are no reviews yet.