TOPS Pink Binding Writing Pads – 50 Sheets – 0.28″ Ruled – Pink Margin – 20 lb Basis Weight – 5″ x 8″ – White Paper – Pink Binding – Micro Perforated, Chipboard Backing, Heavyweight, Easy Tear – 6 / Pack
Additional information
| Brand | TOPS Products |
|---|---|
| Product Type | Notepad |
| Sheet Size | 5" x 8" |
| Sheet Color | White |
| Basis Weight | 20 lb |
| Number Of Sheets | 50 |
| Front Lines Space | 0.28" |
| Margin Color | Pink |
| Margin Left Space | 0.81" |
| Binding Color | Pink |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | TOPS |
| Features | Easy Tear |
| Manufacturer | TOPS Products |
| Product Name | Pink Binding Writing Pads |
| Manufacturer Part Number | 20078 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Perforated pad with distinctive pink binding and ruling features heavyweight, 60 point, chipboard backing. Sheets are microperforated for clean, easy removal. Each writing pad contains 50 ruled sheets of high-quality 20 lb. white paper. Each 5" x 8" sheet has 9/32" line spacings and a 13/16" left margin printed in pink ink.</p> |
| Packaged Quantity | 6 / Pack |













