TOPS Docket Narrow Rule Writing Tablet – 50 Sheets – Double Stitched – 16 lb Basis Weight – Jr.Legal – 5″ x 8″ – 8″ x 5″ – White Paper – Rigid, Heavyweight, Bleed Resistant, Perforated, Acid-free – 6 / Pack
Additional information
| Brand | TOPS Products |
|---|---|
| Product Type | Notepad |
| Sheet Size | 5" x 8" |
| Sheet Standard | Jr.Legal |
| Sheet Color | White |
| Basis Weight | 16 lb |
| Number Of Sheets | 50 |
| Binding Location | Top |
| Country Of Origin | United States |
| Binding Type | Double Stitched |
| Height | 2001-08-01T05:00:00.000Z |
| Width | 2001-05-01T05:00:00.000Z |
| Brand Name | TOPS |
| Features | Acid-free |
| Manufacturer | TOPS Products |
| Product Name | Docket Narrow Rule Writing Tablet |
| Product Line | Docket |
| Manufacturer Part Number | 63366 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Docket Writing Tablets feature Letr-Trim perforation at the top for a clean tear-out every time. Sturdy, 60 point chipboard backer provides writing support and durability when away from your desk. Each pad contains 50 sheets of heavyweight, 15 lb. paper. Each sheet is narrow-ruled with a left margin.</p> |
| Packaged Quantity | 6 / Pack |
| Thickness | 1.4" |
| Weight (Approximate) | 1 lb |
TOPS Docket Narrow Rule Writing Tablet – 50 Sheets – Double Stitched – 16 lb Basis Weight – Jr.Legal – 5″ x 8″ – 8″ x 5″ – White Paper – Rigid, Heavyweight, Bleed Resistant, Perforated, Acid-free – 6 / Pack
Additional information
| Brand | TOPS Products |
|---|---|
| Product Type | Notepad |
| Sheet Size | 5" x 8" |
| Sheet Standard | Jr.Legal |
| Sheet Color | White |
| Basis Weight | 16 lb |
| Number Of Sheets | 50 |
| Binding Location | Top |
| Country Of Origin | United States |
| Binding Type | Double Stitched |
| Height | 2001-08-01T05:00:00.000Z |
| Width | 2001-05-01T05:00:00.000Z |
| Brand Name | TOPS |
| Features | Acid-free |
| Manufacturer | TOPS Products |
| Product Name | Docket Narrow Rule Writing Tablet |
| Product Line | Docket |
| Manufacturer Part Number | 63366 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Docket Writing Tablets feature Letr-Trim perforation at the top for a clean tear-out every time. Sturdy, 60 point chipboard backer provides writing support and durability when away from your desk. Each pad contains 50 sheets of heavyweight, 15 lb. paper. Each sheet is narrow-ruled with a left margin.</p> |
| Packaged Quantity | 6 / Pack |
| Thickness | 1.4" |
| Weight (Approximate) | 1 lb |











