TOPS Docket Legal Rule Writing Pads – 50 Sheets – Double Stitched – 16 lb Basis Weight – 8 1/2″ x 11 3/4″ – 11.75″ x 8.5″ – Canary Paper – Rigid, Heavyweight, Bleed Resistant, Perforated, Acid-free – 6 / Pack
Additional information
| Brand | TOPS Products |
|---|---|
| Product Type | Legal Pad |
| Sheet Size | 8 1/2" x 11 3/4" |
| Sheet Color | Canary |
| Basis Weight | 16 lb |
| Number Of Sheets | 50 |
| Binding Location | Top |
| Country Of Origin | United States |
| Binding Type | Double Stitched |
| Height | 11.75" |
| Width | 8.5" |
| Brand Name | TOPS |
| Features | Acid-free |
| Manufacturer | TOPS Products |
| Product Name | Docket Legal Rule Writing Pads |
| Product Line | Docket |
| Manufacturer Part Number | 63406 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Writing pad features premium-quality, legal-ruled pages with a smooth writing surface to help you write cleanly and legibly. Letr-Trim pages are perforated to help you cleanly remove pages and prevent accidental tears. Thick, chipboard backing provides a sturdy writing surface for a more enjoyable experience. Writing pad is perfect for taking notes, making lists, brainstorming and more.</p> |
| Packaged Quantity | 6 / Pack |
| Thickness | 1.3" |
| Weight (Approximate) | 3 lb |
TOPS Docket Legal Rule Writing Pads – 50 Sheets – Double Stitched – 16 lb Basis Weight – 8 1/2″ x 11 3/4″ – 11.75″ x 8.5″ – White Paper – Rigid, Heavyweight, Bleed Resistant, Perforated, Acid-free – 6 / Pack
Additional information
| Brand | TOPS Products |
|---|---|
| Product Type | Legal Pad |
| Sheet Size | 8 1/2" x 11 3/4" |
| Sheet Color | White |
| Basis Weight | 16 lb |
| Number Of Sheets | 50 |
| Binding Location | Top |
| Country Of Origin | United States |
| Binding Type | Double Stitched |
| Height | 11.75" |
| Width | 8.5" |
| Brand Name | TOPS |
| Features | Acid-free |
| Manufacturer | TOPS Products |
| Product Name | Docket Legal Rule Writing Pads |
| Product Line | Docket |
| Manufacturer Part Number | 63416 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Writing pad features an everyday-weight, legal-ruled paper for a smooth writing experience with minimal ink bleed-through. Microperforated sheets detach easily to leave a clean edge. An extra-strong back helps you to take notes on-the-go. Writing pad is perfect for taking notes, making lists, brainstorming and more.</p> |
| Packaged Quantity | 6 / Pack |
| Thickness | 1.3" |
TOPS Docket Legal Rule Writing Pads – 50 Sheets – Double Stitched – 16 lb Basis Weight – 8 1/2″ x 11 3/4″ – 11.75″ x 8.5″ – Canary Paper – Rigid, Heavyweight, Bleed Resistant, Perforated, Acid-free – 6 / Pack
Additional information
| Brand | TOPS Products |
|---|---|
| Product Type | Legal Pad |
| Sheet Size | 8 1/2" x 11 3/4" |
| Sheet Color | Canary |
| Basis Weight | 16 lb |
| Number Of Sheets | 50 |
| Binding Location | Top |
| Country Of Origin | United States |
| Binding Type | Double Stitched |
| Height | 11.75" |
| Width | 8.5" |
| Brand Name | TOPS |
| Features | Acid-free |
| Manufacturer | TOPS Products |
| Product Name | Docket Legal Rule Writing Pads |
| Product Line | Docket |
| Manufacturer Part Number | 63406 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Writing pad features premium-quality, legal-ruled pages with a smooth writing surface to help you write cleanly and legibly. Letr-Trim pages are perforated to help you cleanly remove pages and prevent accidental tears. Thick, chipboard backing provides a sturdy writing surface for a more enjoyable experience. Writing pad is perfect for taking notes, making lists, brainstorming and more.</p> |
| Packaged Quantity | 6 / Pack |
| Thickness | 1.3" |
| Weight (Approximate) | 3 lb |
TOPS Docket Legal Rule Writing Pads – 50 Sheets – Double Stitched – 16 lb Basis Weight – 8 1/2″ x 11 3/4″ – 11.75″ x 8.5″ – White Paper – Rigid, Heavyweight, Bleed Resistant, Perforated, Acid-free – 6 / Pack
Additional information
| Brand | TOPS Products |
|---|---|
| Product Type | Legal Pad |
| Sheet Size | 8 1/2" x 11 3/4" |
| Sheet Color | White |
| Basis Weight | 16 lb |
| Number Of Sheets | 50 |
| Binding Location | Top |
| Country Of Origin | United States |
| Binding Type | Double Stitched |
| Height | 11.75" |
| Width | 8.5" |
| Brand Name | TOPS |
| Features | Acid-free |
| Manufacturer | TOPS Products |
| Product Name | Docket Legal Rule Writing Pads |
| Product Line | Docket |
| Manufacturer Part Number | 63416 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Writing pad features an everyday-weight, legal-ruled paper for a smooth writing experience with minimal ink bleed-through. Microperforated sheets detach easily to leave a clean edge. An extra-strong back helps you to take notes on-the-go. Writing pad is perfect for taking notes, making lists, brainstorming and more.</p> |
| Packaged Quantity | 6 / Pack |
| Thickness | 1.3" |













