TOPS 5 – subject College – ruled Notebooks – Letter – 200 Sheets – Wire Bound – Letter – 8 1/2″ x 11″ – 0.25″ x 8.5″ x 11″ – Assorted Paper – Black, Red, Blue, Green, Purple Cover – Divider, Perforated – 1 Each
Additional information
| Brand | TOPS Products |
|---|---|
| Product Type | Notebook |
| Sheet Size | 8 1/2" x 11" |
| Sheet Standard | Letter |
| Cover Color | Purple |
| Sheet Color | Assorted |
| Number Of Sheets | 200 |
| Country Of Origin | United States |
| Binding Type | Wire Bound |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 0.25" |
| Width | 8.5" |
| Brand Name | TOPS |
| Features | Perforated |
| Length | 2001-11-01T06:00:00.000Z |
| Manufacturer | TOPS Products |
| Product Name | 5 – subject College – ruled Notebooks – Letter |
| Manufacturer Part Number | 65581 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Five-subject notebook contains 200 letter-size sheets of bright white paper divided by four plain, Kraft dividers to keep you organized. College-ruled sheets feature a light blue ruling and Letr-Trim perforation for easy sheet removal. Coil-lock wire binding on the left side won't snag clothing or scratch desktops. 27 point chipboard cover protects your notes inside.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
TOPS 5 – subject College – ruled Notebooks – Letter – 200 Sheets – Wire Bound – Letter – 8 1/2″ x 11″ – 0.25″ x 8.5″ x 11″ – Assorted Paper – Black, Red, Blue, Green, Purple Cover – Divider, Perforated – 1 Each
Additional information
| Brand | TOPS Products |
|---|---|
| Product Type | Notebook |
| Sheet Size | 8 1/2" x 11" |
| Sheet Standard | Letter |
| Cover Color | Purple |
| Sheet Color | Assorted |
| Number Of Sheets | 200 |
| Country Of Origin | United States |
| Binding Type | Wire Bound |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 0.25" |
| Width | 8.5" |
| Brand Name | TOPS |
| Features | Perforated |
| Length | 2001-11-01T06:00:00.000Z |
| Manufacturer | TOPS Products |
| Product Name | 5 – subject College – ruled Notebooks – Letter |
| Manufacturer Part Number | 65581 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Five-subject notebook contains 200 letter-size sheets of bright white paper divided by four plain, Kraft dividers to keep you organized. College-ruled sheets feature a light blue ruling and Letr-Trim perforation for easy sheet removal. Coil-lock wire binding on the left side won't snag clothing or scratch desktops. 27 point chipboard cover protects your notes inside.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
TOPS 5 – subject College – ruled Notebooks – Letter – 200 Sheets – Wire Bound – Letter – 8 1/2″ x 11″ – 0.25″ x 8.5″ x 11″ – Assorted Paper – Black, Red, Blue, Green, Purple Cover – Divider, Perforated – 1 Each
Additional information
| Brand | TOPS Products |
|---|---|
| Product Type | Notebook |
| Sheet Size | 8 1/2" x 11" |
| Sheet Standard | Letter |
| Cover Color | Purple |
| Sheet Color | Assorted |
| Number Of Sheets | 200 |
| Country Of Origin | United States |
| Binding Type | Wire Bound |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 0.25" |
| Width | 8.5" |
| Brand Name | TOPS |
| Features | Perforated |
| Length | 2001-11-01T06:00:00.000Z |
| Manufacturer | TOPS Products |
| Product Name | 5 – subject College – ruled Notebooks – Letter |
| Manufacturer Part Number | 65581 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Five-subject notebook contains 200 letter-size sheets of bright white paper divided by four plain, Kraft dividers to keep you organized. College-ruled sheets feature a light blue ruling and Letr-Trim perforation for easy sheet removal. Coil-lock wire binding on the left side won't snag clothing or scratch desktops. 27 point chipboard cover protects your notes inside.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |












