TOPS 1 – subject College – ruled Notebook – Letter – 100 Sheets – Wire Bound – Letter – 8 1/2″ x 11″ – 0.38″ x 8.5″ x 11″ – Assorted Paper – RedCard Stock, Black, Blue, Green Cover – Perforated – 1 Each
Additional information
| Brand | TOPS Products |
|---|---|
| Product Type | Notebook |
| Sheet Size | 8 1/2" x 11" |
| Environmental Certification | SFI |
| Sheet Standard | Letter |
| Cover Material | Card Stock |
| Cover Color | Green |
| Sheet Color | Assorted |
| Number Of Sheets | 100 |
| Country Of Origin | United States |
| Binding Type | Wire Bound |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 0.38" |
| Width | 8.5" |
| Brand Name | TOPS |
| Features | Perforated |
| Length | 2001-11-01T06:00:00.000Z |
| Manufacturer | TOPS Products |
| Product Name | 1 – subject College – ruled Notebook – Letter |
| Manufacturer Part Number | 65161 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>One-subject notebook contains 100 letter-size sheets of bright white paper for neat note-taking. College-ruled sheets feature a light blue ruling and Letr-Trim perforation for easy sheet removal. Coil-lock wire binding on the left side won't snag clothing or scratch desktops. Durable, 25 point chipboard backer helps protect the notes inside. Paper and cover are three-hole punched for easy inclusion in standard three-ring binders.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
TOPS 1 – subject College – ruled Notebook – Letter – 100 Sheets – Wire Bound – Letter – 8 1/2″ x 11″ – 0.38″ x 8.5″ x 11″ – Assorted Paper – RedCard Stock, Black, Blue, Green Cover – Perforated – 1 Each
Additional information
| Brand | TOPS Products |
|---|---|
| Product Type | Notebook |
| Sheet Size | 8 1/2" x 11" |
| Environmental Certification | SFI |
| Sheet Standard | Letter |
| Cover Material | Card Stock |
| Cover Color | Green |
| Sheet Color | Assorted |
| Number Of Sheets | 100 |
| Country Of Origin | United States |
| Binding Type | Wire Bound |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 0.38" |
| Width | 8.5" |
| Brand Name | TOPS |
| Features | Perforated |
| Length | 2001-11-01T06:00:00.000Z |
| Manufacturer | TOPS Products |
| Product Name | 1 – subject College – ruled Notebook – Letter |
| Manufacturer Part Number | 65161 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>One-subject notebook contains 100 letter-size sheets of bright white paper for neat note-taking. College-ruled sheets feature a light blue ruling and Letr-Trim perforation for easy sheet removal. Coil-lock wire binding on the left side won't snag clothing or scratch desktops. Durable, 25 point chipboard backer helps protect the notes inside. Paper and cover are three-hole punched for easy inclusion in standard three-ring binders.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
TOPS 1 – subject College – ruled Notebook – Letter – 100 Sheets – Wire Bound – Letter – 8 1/2″ x 11″ – 0.38″ x 8.5″ x 11″ – Assorted Paper – RedCard Stock, Black, Blue, Green Cover – Perforated – 1 Each
Additional information
| Brand | TOPS Products |
|---|---|
| Product Type | Notebook |
| Sheet Size | 8 1/2" x 11" |
| Environmental Certification | SFI |
| Sheet Standard | Letter |
| Cover Material | Card Stock |
| Cover Color | Green |
| Sheet Color | Assorted |
| Number Of Sheets | 100 |
| Country Of Origin | United States |
| Binding Type | Wire Bound |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 0.38" |
| Width | 8.5" |
| Brand Name | TOPS |
| Features | Perforated |
| Length | 2001-11-01T06:00:00.000Z |
| Manufacturer | TOPS Products |
| Product Name | 1 – subject College – ruled Notebook – Letter |
| Manufacturer Part Number | 65161 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>One-subject notebook contains 100 letter-size sheets of bright white paper for neat note-taking. College-ruled sheets feature a light blue ruling and Letr-Trim perforation for easy sheet removal. Coil-lock wire binding on the left side won't snag clothing or scratch desktops. Durable, 25 point chipboard backer helps protect the notes inside. Paper and cover are three-hole punched for easy inclusion in standard three-ring binders.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |













