ToiletWand Disposable Toilet Cleaning System: Handle, Caddy and Refills, White
Login to View Prices
Clorox® ToiletWand® is an easy to use, all in one system that makes the dreaded toilet cleaning experience a breeze. The all-in-one system contains one wand with a long handle to help you clean from a distance, six disposable scrubbing pads preloaded with cleaner and one caddy to conveniently store scrubbing pad refills. Each disposable scrubbing pad is preloaded with Clorox® Cleaner that kills 99.9% of germs. Scrubbing pads power through hard water and lime stains 2X faster than when using a toilet brush with manual toilet bowl cleaner. Never touch an icky toilet brush again: disposable scrubbing pads conveniently pop off into the trash so you can toss the mess every time.Package Includes: (1) ToiletWand; (1) Storage Caddy; (6) Disposable ToiletWand Refills
Additional information
| Weight | 1.0300 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.37 × 4.81 × 4.46 in |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Package Includes | (6) Disposable ToiletWand Refills |
| Global Product Type | Toilet Wands/Brush Kits |
| Overall Length | 15.38" |
| Handle Material(s) | Plastic |
| Ship Class Code | B |
| Color(s) | White |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 044600031910 |
| MPN | 03191 |
| Brand | Clorox® |




















Reviews
There are no reviews yet.