Time Cards for Acroprint, Amano and Lathem Time Clocks, Two Sides, Bi-Weekly, 3.38″ x 9″, 200/Pack
Login to View Prices
297 in stock
SKU:
ABF9675200
Categories: Forms, Recordkeeping & Reference Materials, Office
Maintain accurate time records. Standard size to work in a wide variety of time clock systems. Use time cards to track employee arrival time, breaks, lunches, overtime and departure times. Sturdy manila card stock.
Additional information
| Weight | 1.9000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.00 × 3.38 × 2.50 in |
| Column Headers | Regular Time |
| Clock/Recorder Compatibilit | Lathem 900E, 1200 Series, 1500E, 2000 Series, 4000 Series, 5000EP |
| Global Product Type | Compatible Time Clock Cards |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Ship Class Code | M |
| Size | 3.38" x 9" |
| Card Quantity | 200 |
| Printing Sides | Two Sides |
| Time Period | Bi-Weekly |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 087958690071 |
| MPN | 9675-200 |
| Brand | Adams® |
Be the first to review “Time Cards for Acroprint, Amano and Lathem Time Clocks, Two Sides, Bi-Weekly, 3.38″ x 9″, 200/Pack” Cancel reply












Reviews
There are no reviews yet.