TC OneShot Dispenser, 1,600 mL, 6.8 x 9.8 x 13.8, Polished Chrome/Black
Login to View Prices
67 in stock
SKU:
RCP401310
Categories: Janitorial & Sanitation, Soaps & Dispensers
Smart Sensor™ technology provides fail-safe hand detection. Touch-free system helps prevent the spread of germs and bacteria. Controlled-volume dispensing minimizes waste and over use. Reliable, low-maintenance unit delivers clog- and leak-resistant operation. Operates on four D batteries (sold separately).
Additional information
| Weight | 2.0000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 13.78 × 9.84 × 6.81 in |
| Depth | 9.8" |
| Interior Volume Capacity | 1,600 mL |
| Global Product Type | Liquid Soap Dispensers, Manual |
| Soap Dispensers Type | For Liquids |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Width | 6.8" |
| Mounting | Counter |
| Ship Class Code | B |
| Height | 13.8" |
| For Use With | TC® FG4013121, FG4015421, FG4013131, FG4015431, FG402363 |
| Color(s) | Polished Chrome/Black |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 763905013109 |
| MPN | FG401310 |
| Brand | Rubbermaid® Commercial |
Be the first to review “TC OneShot Dispenser, 1,600 mL, 6.8 x 9.8 x 13.8, Polished Chrome/Black” Cancel reply













Reviews
There are no reviews yet.