Bag-In-Box Liquid Soap Dispenser, 800 mL, 5.75 x 5.5 x 5.13, White, 12/Carton
Login to View Prices
1 in stock
SKU:
GOJ903412
Categories: Janitorial & Sanitation, Soaps & Dispensers
Holds sanitary sealed 800-ml refills. One-hand portion-control operation.Note: This is a non-returnable item.
Additional information
| Weight | 19.0000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22.75 × 17.75 × 10.44 in |
| Depth | 5.5" |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Global Product Type | Liquid Soap Dispensers, Manual |
| Soap Dispensers Type | For Liquids |
| Height | 5.13" |
| Compliance Standards | ADA Compliant |
| Width | 5.75" |
| Mounting | Wall |
| Ship Class Code | B |
| Interior Volume Capacity | 800 mL |
| For Use With | 8240-06 |
| Material(s) | Plastic |
| Color(s) | White |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 073852090345 |
| MPN | 9034-12 |
| Brand | GOJO® |
Be the first to review “Bag-In-Box Liquid Soap Dispenser, 800 mL, 5.75 x 5.5 x 5.13, White, 12/Carton” Cancel reply











Reviews
There are no reviews yet.