Super Odor Eliminator, 32 oz Spray Bottle, 6/Carton
Login to View Prices
Out of stock
SKU:
FRS632SOE
Categories: Janitorial & Sanitation, Odor Control
Super Odor Eliminator is perfect for stopping odors on a variety of surfaces including curtains, carpet, furniture, pet areas, gym bags, drains, and more. The incredible fresh fragrance of the Super Odor Eliminator fills the air with a long-lasting fresh scent. Super Odor Eliminator is VOC Compliant and contains a fully biodegradable surfactant.Note: This is a non-returnable item.
Additional information
| Weight | 15.0000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10.75 × 10.25 × 9.75 in |
| Compliance Standards | Meets the "Purchase of Sustainable Cleaning Products and Materials" Criteria Under the LEED Point Management System |
| Application | Odor Control |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Product Packaging | Spray Bottle |
| Volume Capacity | 32 oz |
| Scent | Fresh |
| Ship Class Code | B |
| Physical Form | Liquid |
| Global Product Type | Liquid Spray Air Fresheners/Odor Eliminators |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 760034947718 |
| MPN | SOEQ-F-000I006M-80 |
| Brand | Fresh Products |
Be the first to review “Super Odor Eliminator, 32 oz Spray Bottle, 6/Carton” Cancel reply















Reviews
There are no reviews yet.