Air Freshener, Cashmere Woods Scent, 8.3 oz Aerosol Can, 2/Pack
Login to View Prices
Out of stock
SKU:
SJN377361PK
Categories: Janitorial & Sanitation, Odor Control
Glade Room Spray fights odor and freshens the air, making your business uniquely inviting for all. Infused with essential oil extracts. Fights strong and persistent odors with a clean fragrance that instantly freshens. Used in commercial, industrial or institutional buildings in entrance areas, break rooms, lobbies, restrooms, cafeterias/kitchenettes and more.
Additional information
| Weight | 1.4350 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.05 × 4.20 × 2.25 in |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Product Packaging | Can |
| Ship Class Code | B |
| Scent | Cashmere Woods |
| Volume Capacity | 8.3 oz |
| Physical Form | Aerosol |
| Application | Room Spray |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Global Product Type | Aerosol Spray Air Freshener/Odor Eliminators |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 046500040757 |
| MPN | 377361 |
| Brand | Glade® |
Be the first to review “Air Freshener, Cashmere Woods Scent, 8.3 oz Aerosol Can, 2/Pack” Cancel reply














Reviews
There are no reviews yet.