Steno Pad, Gregg Rule, Assorted Cover Colors, 80 White 6 x 9 Sheets, 4/Pack
Login to View Prices
655 in stock
SKU:
TOP80220
Categories: Office, Writing Pads & Self-Stick Notes
These TOPS™ Steno Books come in an array of bright, bold colors ideal for home, school or office. The classic flip-top format gives quick access to notes and lists. Perforated sheets detach easily. A sturdy no-snag coil resists catching on papers or clothing.
Additional information
| Weight | 1.6000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.00 × 6.00 × 1.25 in |
| Sheet-Ruling Color | Blue |
| Pad-Binding Type | Spiral Coil |
| Global Product Type | Stenography & Reporting Pads |
| Cover Color | Assorted |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Ship Class Code | M |
| Sheets per Pad | 80 |
| Color Family | White |
| Cover Color Assortment | Red |
| Number of Subjects/Sections | 1 |
| Number of Section Dividers | 0 |
| Pad-Binding Edge | Top |
| Pocket-Sized Indicator | Y |
| Pad-Spine Width | 6" |
| Pad Length | 9" |
| Columns per Sheet | 2 |
| Sheet Rule/Format Type | Gregg Rule |
| Sheet Ruling Size | 1/3" |
| Sheet Size (Bound-Side Firs | 6 x 9 |
| Sheet Color | White |
| Back-Cover Material | Chipboard |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 025932802201 |
| MPN | 80220 |
| Brand | TOPS™ |
Be the first to review “Steno Pad, Gregg Rule, Assorted Cover Colors, 80 White 6 x 9 Sheets, 4/Pack” Cancel reply
















Reviews
There are no reviews yet.