Deflecto Standing Desk Cup Holder
Login to View Prices
Deflecto Standing Desk Cup Holder
Deflecto Standing Desk Cup Holder – 3.5″ Height x 3.9″ Width x 7″ Depth – Cup Holder, Durable, Spill Resistant, Portable, Spring Loaded – Gray – Acrylonitrile Butadiene Styrene (ABS) – 1 Each
Additional information
| Weight | 0.2700 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7.04 × 3.94 × 3.54 in |
| Number of Compartments | 2 |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Color(s) | Gray |
| Ship Class Code | M |
| Desktop Sorting Rack/Space | Cupholder and Tray |
| Global Product Type | Standard Desktop Space Savers |
| Material(s) | Plastic |
| Special Features | Medium |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 079916400006 |
| MPN | 400000 |
| Brand | deflecto® |
| product-type | Desktop Organizer |
| product-color | Gray |
| color-family | Gray |
| product-material | Acrylonitrile Butadiene Styrene (ABS) |
| height | 3.5" |
| width | 3.9" |
| depth | 7" |
| brand-name | Deflecto |
| features | Spring Loaded |
| manufacturer | Deflecto, LLC |
| product-name | Standing Desk Cup Holder |
| application-usage | Office Supplies |
| manufacturer-part-number | 400000 |
| manufacturer-website-address | |
| packaged-quantity | 1 Each |
| package-contents | <ul> <li>Standing Desk Cup Holder Grey</li> <li>Tray</li> </ul> |
| weight-approximate | 9.76 oz |
| 0 | 0 |












Reviews
There are no reviews yet.