Squids 3132 Barcode Scanner Harness + Lanyard – 1 Each – 2 lb Load Capacity – Small (S) – Loop Attachment – 1.5″ Height x 3.3″ Width x 7″ Length – Black
Additional information
| Brand | Tenacious Holdings, Inc |
|---|---|
| Product Type | Lanyard |
| Attachment Method | Loop |
| Strap Size | Small (S) |
| Product Color | Black |
| Country Of Origin | China |
| Height | 1.5" |
| Width | 3.3" |
| Maximum Load Capacity | 2 lb |
| Brand Name | Squids |
| Length | 2001-07-01T05:00:00.000Z |
| Manufacturer | Tenacious Holdings, Inc |
| Product Model | 3132 |
| Product Name | 3132 Barcode Scanner Harness + Lanyard |
| Manufacturer Part Number | 19163 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | 3132 Bar Code Scanner Harness and Lanyard is designed to keep bar-code scanners secure and accessible while preventing drops at heights. Industrial-grade, ambidextrous harness maintains a comfortable fit for right-handed and left-handed workers. Heavy-duty, webbed straps and buckles are built for the harshest environments while maximizing comfort by forming to your body. Two loop attachments connect to small, captive holes built into your scanner for secure tethering. Harness fits most jobsite scanners including QR, UPC, product and inventory scanners. Squids 3133 Bar Code Scanner Loop Attachments (not included) eliminate the need to switch out the loop attachment on every exchange. Handwash and dry the harness with mild soap and water to enhance longevity. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Limited Warranty | Lifetime |
| Weight (Approximate) | 4 oz |
Squids 3132 Barcode Scanner Harness + Lanyard – 1 Each – Large (L) – Loop Attachment – 1.5″ Height x 3.3″ Width x 8″ Length – Black
Additional information
| Brand | Tenacious Holdings, Inc |
|---|---|
| Product Type | Barcode Scanner Strap |
| Attachment Method | Loop |
| Strap Size | Large (L) |
| Product Color | Black |
| Country Of Origin | China |
| Height | 1.5" |
| Width | 3.3" |
| Brand Name | Squids |
| Length | 2001-08-01T05:00:00.000Z |
| Manufacturer | Tenacious Holdings, Inc |
| Product Model | 3132 |
| Product Name | 3132 Barcode Scanner Harness + Lanyard |
| Manufacturer Part Number | 19164 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | 3132 Bar Code Scanner Harness and Lanyard is designed to keep bar-code scanners secure and accessible while preventing drops at heights. Industrial-grade, ambidextrous harness maintains a comfortable fit for right-handed and left-handed workers. Heavy-duty, webbed straps and buckles are built for the harshest environments while maximizing comfort by forming to your body. Two loop attachments connect to small, captive holes built into your scanner for secure tethering. Harness fits most jobsite scanners including QR, UPC, product and inventory scanners. Squids 3133 Bar Code Scanner Loop Attachments (not included) eliminate the need to switch out the loop attachment on every exchange. Handwash and dry the harness with mild soap and water to enhance longevity. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Limited Warranty | Lifetime |
| Weight (Approximate) | 4 oz |









