Shelf Liners For Wire Shelving, Clear Plastic, 36w x 24d, 4/Pack
Login to View Prices
Keep your wire shelving racks clean and looking organized. Flexible, crystal clear, strong material that’s easy to set-up and clean. Durable liner for use over matching sized wire shelves. Ideal for small item storage. The liners work to protect your shelves from spills, dirt, and dust.
Additional information
| Weight | 3.7400 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 35.24 × 23.62 × 0.39 in |
| For Use With | Alera® SW50, SW58 |
| Overall Width | 36" |
| Ship Class Code | F |
| Color(s) | Clear |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Color Family | Clear |
| Compliance Standards | Meets or Exceeds ANSI/BIFMA Standards |
| Overall Depth | 24" |
| Global Product Type | Shelving Liners |
| Material(s) | Plastic |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 042167924188 |
| MPN | ALESW59SL3624 |
| Brand | Alera® |


















Reviews
There are no reviews yet.