Select Collection Bookcase, Three-Shelf, 35.37w x 13.22d x 69.76h, Estate Black
Login to View Prices
Stylish and functional. Perfect for stacking, storing and displaying. Quick and easy assembly with patented slide-on moldings. Adjustable shelves.
Additional information
| Weight | 59.0000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 45.88 × 4.31 × 16.19 in |
| Global Product Type | Standard Multi-Shelf Bookcases |
| Ship Class Code | F |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Material(s) | Wood Veneer |
| Number of Shelves | 3 |
| Series Name | Sauder® Select Collection |
| Overall Width | 35.27" |
| Color(s) | Estate Black |
| Color Family | Black |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| Overall Depth | 13.22" |
| Overall Height | 69.76" |
| UPC | 042666028165 |
| MPN | 420175 |
| Brand | Sauder® |











Reviews
There are no reviews yet.