Select Collection Bookcase, Three-Shelf, 35.27w x 13.3d x 43.78h, Oiled Brown
Login to View Prices
163 in stock
SKU:
SWC410372
Categories: Faculty & Office Furniture, SCHOOL SUPPLIES
Stylish and functional. Perfect for stacking, storing and displaying. Quick and easy assembly with patented slide-on moldings. Adjustable shelves.
Additional information
| Weight | 54.0000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 46.00 × 4.31 × 16.20 in |
| Global Product Type | Standard Multi-Shelf Bookcases |
| Ship Class Code | F |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Overall Height | 43.78" |
| Material(s) | Wood Veneer |
| Color(s) | Oiled Oak |
| Number of Shelves | 3 |
| Series Name | Sauder® Select Collection |
| Overall Width | 35.27" |
| Overall Depth | 13.3" |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Color Family | Brown |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 042666103237 |
| MPN | 410372 |
| Brand | Sauder® |
Be the first to review “Select Collection Bookcase, Three-Shelf, 35.27w x 13.3d x 43.78h, Oiled Brown” Cancel reply













Reviews
There are no reviews yet.