Scholastic Primary Math Charts – Skill Learning: Mathematics, Fraction, Addition, Multiplication – 1 Each
Additional information
| Brand | Scholastic |
|---|---|
| Product Type | Educational Chart |
| Skill Learning | Multiplication |
| Product Color | Natural |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Width | 18" |
| Depth | 24" |
| Brand Name | Scholastic |
| Manufacturer | Scholastic |
| Product Name | Primary Math Charts |
| Manufacturer Part Number | 054511828X |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | Primary Math Charts include a place value chart, hundred chart, addition table, multiplication table and fraction equivalents chart. All-in-one math reference is the perfect supplement to any math curriculum. Activity guide highlights interesting activities to engage students. Colorful design draws students' attention to learn chart content. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Package Contents | <ul> <li>Value Chart</li> <li>Hundred Chart</li> <li>Addition Table</li> <li>Multiplication Table</li> <li>Fraction Equivalents Chart</li> </ul> |
Scholastic Primary Math Charts – Skill Learning: Mathematics, Chart, Addition, Fraction, Multiplication – 5 Pieces – 1 Each
Additional information
| Brand | Scholastic |
|---|---|
| Product Type | Educational Pocket Chart |
| Skill Learning | Multiplication |
| Product Color | Multi |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 24" |
| Depth | 18" |
| Number Of Pieces | 5 |
| Brand Name | Scholastic |
| Manufacturer | Scholastic |
| Product Name | Primary Math Charts |
| Manufacturer Part Number | 511828 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Primary Math Charts include a place value chart, hundred chart, addition table, multiplication table and fraction equivalents chart. All-in-one math reference is the perfect supplement to any math curriculum. Activity guide highlights interesting activities to engage students. Colorful design draws students' attention to learn chart content.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Package Contents | <ul> <li>Primary Math Charts</li> <li>1 x Place Value Chart, </li> <li>Hhundred Chart</li> <li>Addition Table</li> <li>Multiplication Table</li> <li>Fraction Equivalents Chart</li> <li>Activity Guide</li> </ul> |













