Sarasa Dry Gel X20 Gel Pen, Retractable, Medium 0.7 mm, Assorted Ink and Barrel Colors, 10/Pack
Login to View Prices
267 in stock
SKU:
ZEB46881
Categories: Pens, Pencils, Highlighters & Markers, SCHOOL SUPPLIES
Rapid Dry Ink technology dries in less than a second on most surfaces, eliminating smears and smudges. The perfect pen for lefthanders. Transparent barrel lets you know when you’re running low on ink.
Additional information
| Weight | 0.3030 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7.50 × 5.70 × 0.80 in |
| Refillable (Yes/No) | No |
| Pen Point Size Type | Medium |
| Pen Barrel Color(s) Assortm | Clear/Violet |
| Pen Grip Type | Soft Rubber |
| Pen Ink Color(s) Assortment | Violet |
| Pen Barrel Color(s) | Assorted |
| Pen Ink Color(s) | Assorted |
| Pen Sub-Brand & Product Fam | Sarasa® Dry Gel X20 |
| Ship Class Code | M |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Pen Point Size | 0.7 mm |
| Erasable Ink | No |
| Low-Viscosity Ink | No |
| Visible Ink Supply | Yes |
| Pocket Clip Indicator | Yes |
| Special Ink Properties | Water-Based Gel |
| Pen Type | Gel Pen |
| Global Product Type | Gel Pens |
| Pen Style | Retractable |
| Pen Tip Type | Conical |
| Color Family | Multicolor |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 045888468818 |
| MPN | 46881 |
| Brand | Zebra® |
Be the first to review “Sarasa Dry Gel X20 Gel Pen, Retractable, Medium 0.7 mm, Assorted Ink and Barrel Colors, 10/Pack” Cancel reply














Reviews
There are no reviews yet.