Samsung HG50CU700NF 50″ LCD TV – 4K UHDTV – 3840 x 2160 Resolution
- 50″ screen size displays great picture quality at a viewing distance of 6-10 feet
- With 2160p 4K UHD 3840 x 2160 display, enjoy thrilling scenes of your favorite movies with the finest picture quality
Additional information
| Energy Consumption per Year | 122 kWh |
|---|---|
| Operating System | Tizen 7.0 |
| Product Type | LCD TV |
| Product Model | HG50CU700NF |
| Screen Size Class | 50" |
| Maximum Resolution | 3840 x 2160 |
| Scan Format | 2160p |
| Limited Warranty | 12 Month |
| Video Signal Standard | 4K UHDTV |
| Viewable Screen Size | 50" |
| Manufacturer | Samsung |
| Manufacturer Website Addres | |
| UPC | 0 |
| MPN | HG50CU700NFXZA |
| Brand | Samsung |












Reviews
There are no reviews yet.