Samsill Professional Jr. Pad Holder – Storage for Document – Polyvinyl Chloride (PVC) – Black – 1 Each
Additional information
| Brand | Samsill Corporation |
|---|---|
| Product Type | Clipboard |
| Item Capacity | Document |
| Product Color | Black |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Board Material | Polyvinyl Chloride (PVC) |
| Height | 8.5" |
| Width | 5.5" |
| Product Series | 714 |
| Brand Name | Samsill |
| Features | Compact |
| Manufacturer | Samsill Corporation |
| Product Name | Professional Jr. Pad Holder |
| Manufacturer Part Number | 71400 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | Professional pad holder features a cover and letter clip at the top to secure documents. Made with heavyweight vinyl. Inside pocket secures loose documents. Pad holder includes writing pad. <p><a id="gfk-spex-minisite" rel="nofollow" href="javascript:void(0)" onclick="javascript:window.open('//content.etilize.com/mini-site/en_us/1013903031.html', '_blank', 'height=800, width=780, resizable=yes, scrollbars=yes, toolbar=no, menubar=no, location=no, directories=no, status=no'), return false, ">More from the Manufacturer</a></p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Package Contents | <ul><li>Professional Heavyweight Pad Holder</li><li>Writing Pad</li></ul> |
| Weight (Approximate) | 8.80 oz |











