Salted Cashews, 1.5 oz Packs, 18 Packs/Box
Login to View Prices
77 in stock
SKU:
GRR20900626
Categories: Food, Food Service
Stay fit and full. Savory and delicious, these nuts are ideal at parties, during road trips or simply as an everyday mid-meal snack. Each serving is packed with healthy fats, protein, antioxidants, minerals and vitamins that are essential for robust health.Note: This is a non-returnable item.
Additional information
| Weight | 2.6800 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.00 × 6.75 × 2.68 in |
| Flavor | Salted Cashews |
| Non-GMO | No |
| Compliance Standards | Contains Nuts |
| Gluten Free | No |
| Kosher | No |
| Ship Class Code | V |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Contains Dairy | Yes |
| Vegan | No |
| Product Packaging | Pack |
| Sugar Free | No |
| Contains Nuts | Yes |
| Food Type | Trail Mix, Nuts & Seeds |
| Global Product Type | Nuts |
| Capacity (Weight) | 1.5 oz |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 029000075689 |
| MPN | 7568 |
| Brand | Planters® |
Be the first to review “Salted Cashews, 1.5 oz Packs, 18 Packs/Box” Cancel reply











Reviews
There are no reviews yet.