Rubbermaid Commercial Slim Jim Paper Recycling Container Lid

Login to View Prices
Rubbermaid Commercial Slim Jim Paper Recycling Container Lid – Rectangular – Resin – 1 Each – Blue
Additional information
| Brand | Rubbermaid Commercial Products |
|---|---|
| Product Type | Container Lid |
| Opening Width | 11.50" |
| Opening Length | 20.50" |
| Product Color | Blue |
| Product Material | Resin |
| Country Of Origin | United States |
| Shape | Rectangular |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 2.8" |
| Width | 2001-11-01T06:00:00.000Z |
| Brand Name | Rubbermaid Commercial |
| Features | Interchangeable |
| Compatibility | <b>Rubbermaid Recycling Containers:</b><br><ul><li>3540</li><li>3541</li><li>3540-60</li><li>3540-07</li><li>3540-75</li><li>3541-73</li><li>3554</li></ul> |
| Length | 20" |
| Manufacturer | Rubbermaid Commercial Products |
| Product Name | Slim Jim Paper Recycling Container Lid |
| Product Line | Slim Jim |
| Application/Usage | Paper |
| Manufacturer Part Number | 270388BE |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Lid is designed for use with 23-gallon Rubbermaid Slim Jim Station Recycling Container. The blue color of this lid quickly identifies your container as one designated for paper recycling. It is made with a high percentage of post-consumer resin. Lid has slit for easy insertion and containment of paper.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |









