Rubbermaid Commercial Hygen Quick Connect Mop Handle
Login to View Prices
Rubbermaid Commercial Hygen Quick Connect Mop Handle – 58″ Length – Yellow – Aluminum – 1 Each
Additional information
| Brand | Rubbermaid Commercial Products |
|---|---|
| Product Type | Mop Handle |
| Pole/Handle Length | 1958-01-01T06:00:00.000Z |
| Product Color | Yellow |
| Product Material | Aluminum |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Rubbermaid Commercial |
| Features | Lightweight |
| Manufacturer | Rubbermaid Commercial Products |
| Product Name | Hygen Quick Connect Mop Handle |
| Application/Usage | Mop |
| Manufacturer Part Number | Q75000YEL |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Quick Connect Handle features a user-friendly grip for comfortable use. Lightweight aluminum construction improves productivity. One-step connecting mechanism speeds mop assembly and changeover.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
Rubbermaid Commercial Hygen Quick Connect Mop Handle
Login to View Prices
Rubbermaid Commercial Hygen Quick Connect Mop Handle – 58″ Length – Yellow – Aluminum – 6 / Carton
Additional information
| Brand | Rubbermaid Commercial Products |
|---|---|
| Product Type | Mop Handle |
| Environmental Certification | LEED |
| Pole/Handle Length | 1958-01-01T06:00:00.000Z |
| Product Color | Yellow |
| Product Material | Aluminum |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 1.6" |
| Width | 1.6" |
| Brand Name | Rubbermaid Commercial |
| Features | Lightweight |
| Length | 56.1" |
| Manufacturer | Rubbermaid Commercial Products |
| Product Name | Hygen Quick Connect Mop Handle |
| Application/Usage | Mop |
| Manufacturer Part Number | Q75000YELCT |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Quick Connect Handle features a user-friendly grip for comfortable use. Lightweight aluminum construction improves productivity. One-step connecting mechanism speeds mop assembly and changeover.</p> |
| Packaged Quantity | 6 / Carton |













