Rubbermaid Commercial Heavy-Duty Dustpans – 8.20″ Wide – 12.25″ Handle – Plastic – Charcoal – 12 / Carton
Additional information
| Brand | Rubbermaid Commercial Products |
|---|---|
| Product Type | Scope Dust Pan |
| Product Color | Charcoal |
| Product Material | Plastic |
| Dust Pan Width | 8.20" |
| Country Of Origin | United States |
| Handle Length | 12.25" |
| Recycled | No |
| Post Consumer Waste% | 2000-01-01T06:00:00.000Z |
| Assembly Required | No |
| Width | 8.2" |
| Depth | 2.6" |
| Brand Name | Rubbermaid Commercial |
| Features | Heavy Duty |
| Length | 12.2" |
| Manufacturer | Rubbermaid Commercial Products |
| Product Name | Heavy-Duty Dustpans |
| Application/Usage | Cleaning |
| Manufacturer Part Number | 2005CHACT |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Heavy-duty dustpan features a tapered front edge to help simplify sweeping up dirt and debris. Heavy-duty, moderately flexible plastic provides commercial-grade durability. Hanging slot on the dustpan handle allows you to hang and store the pan.</p> |
| Packaged Quantity | 12 / Carton |
| Limited Warranty | 1 Year |









