Genuine Joe Heavy-Duty Metal Dustpan – 16″ Wide – Steel – Black – 1 Each
Additional information
| Brand | Genuine Joe |
|---|---|
| Product Type | Scope Dust Pan |
| Product Color | Black |
| Product Material | Steel |
| Dust Pan Width | 16" |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Genuine Joe |
| Features | Heavy Duty |
| Manufacturer | Genuine Joe |
| Product Name | Heavy-Duty Metal Dustpan |
| Application/Usage | Cleaning |
| Manufacturer Part Number | 85151 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Metal dustpan helps you pick up dust, dirt and debris from the floor during small cleaning jobs. Heavy-duty, 20-gauge steel construction withstands abuse for long-lasting use. Baked-on enamel finish creates a smooth surface that's easy to clean to help maintain sanitary conditions. Handle features a convenient hanging hole for storage and quick access.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Additional Information | Size: 15.5"x16" |
Genuine Joe Heavy-duty Metal Dustpan – 16″ Wide – Steel Handle – Metal Pan – Black – 12 / Carton
Additional information
| Brand | Genuine Joe |
|---|---|
| Product Type | Scope Dust Pan |
| Handle Material | Steel |
| Product Color | Black |
| Product Material | Metal |
| Dust Pan Width | 16" |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Genuine Joe |
| Features | Heavy Duty |
| Manufacturer | Genuine Joe |
| Product Name | Heavy-duty Metal Dustpan |
| Application/Usage | Cleaning |
| Manufacturer Part Number | 85151CT |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Metal dustpan helps you pick up dust, dirt and debris from the floor during small cleaning jobs. Heavy-duty, 20-gauge steel construction withstands abuse for long-lasting use. Baked-on enamel finish creates a smooth surface that's easy to clean to help maintain sanitary conditions. Handle features a convenient hanging hole for storage and quick access.</p> |
| Packaged Quantity | 12 / Carton |
Genuine Joe Heavy-duty Metal Dustpan – 12″ Wide – Steel Pan – Black – 12 / Carton
Additional information
| Brand | Genuine Joe |
|---|---|
| Product Type | Scope Dust Pan |
| Product Color | Black |
| Product Material | Steel |
| Dust Pan Width | 2001-12-01T06:00:00.000Z |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Genuine Joe |
| Features | Heavy Duty |
| Manufacturer | Genuine Joe |
| Product Name | Heavy-duty Metal Dustpan |
| Application/Usage | Cleaning |
| Manufacturer Part Number | 58143CT |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Metal dustpan helps you pick up dust, dirt and debris from the floor during small cleaning jobs. Heavy-duty, 20-gauge steel construction withstands abuse for long-lasting use. Baked-on enamel finish creates a smooth surface that's easy to clean to help maintain sanitary conditions. Handle features a convenient hanging hole for convenient storage and quick access.</p> |
| Packaged Quantity | 12 / Carton |
Genuine Joe Heavy-Duty Metal Dustpan – 12″ Wide – Steel – Black – 1 Each
Additional information
| Brand | Genuine Joe |
|---|---|
| Product Type | Scope Dust Pan |
| Product Color | Black |
| Product Material | Steel |
| Dust Pan Width | 2001-12-01T06:00:00.000Z |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Genuine Joe |
| Features | Heavy Duty |
| Manufacturer | Genuine Joe |
| Product Name | Heavy-Duty Metal Dustpan |
| Application/Usage | Cleaning |
| Manufacturer Part Number | 58143 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Metal dustpan helps you pick up dust, dirt and debris from the floor during small cleaning jobs. Heavy-duty, 20-gauge steel construction withstands abuse for long-lasting use. Baked-on enamel finish creates a smooth surface that's easy to clean to help maintain sanitary conditions. Handle features a convenient hanging hole for convenient storage and quick access.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |

























