Rubbermaid Commercial 4 Casters 2-Shelf Utility Cart

Login to View Prices
Rubbermaid Commercial 4″ Casters 2-shelf Utility Cart – 2 Shelf – Push Handle Handle – 4″ Caster Size – Foam – x 32.4″ Width x 25.6″ Depth x 40.2″ Height – Black – 1 Each
Additional information
| Brand | Rubbermaid Commercial Products |
|---|---|
| Product Type | Utility Cart |
| Handle Type | Push Handle |
| Total Number Of Shelves | 2 |
| Caster Size | 2001-04-01T06:00:00.000Z |
| Product Color | Black |
| Product Material | Foam |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | Yes |
| Height | 40.2" |
| Width | 32.4" |
| Depth | 25.6" |
| Brand Name | Rubbermaid Commercial |
| Features | Peel Resistant |
| Manufacturer | Rubbermaid Commercial Products |
| Product Name | 4" Casters 2-shelf Utility Cart |
| Manufacturer Part Number | 9T6700BLA |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Lightweight and maneuverable, this heavy-duty utility cart features a sturdy structural foam construction that won't rust, dent, chip or peel. Rounded corners protect walls and furniture. Ergonomic push handle provides optimum hand placement and push height, improving control and worker safety. Molded-in storage compartments are designed for holsters, hooks and notches. Bottom shelf is easy to access. Utility cart moves easily on large, 5" nonmarking swivel casters.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |





