Rubbermaid Commercial 17″ Handle Toilet Bowl Brush – 1.50″ Synthetic Polypropylene Bristle – 17″ Handle Length – 18.5″ Overall Length – Plastic Handle – 1 Each – Brown, Yellow
Additional information
| Brand | Rubbermaid Commercial Products |
|---|---|
| Product Type | Toilet Bowl Brush |
| Handle Material | Plastic |
| Bristle Material | Synthetic Polypropylene |
| Product Color | Yellow |
| Product Material | Synthetic Polypropylene |
| Bristle Length | 1.50" |
| Country Of Origin | China |
| Handle Length | 17" |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Rubbermaid Commercial |
| Features | Fungus Resistant |
| Length | 18.5" |
| Manufacturer | Rubbermaid Commercial Products |
| Product Name | 17" Handle Toilet Bowl Brush |
| Application/Usage | Toilet |
| Manufacturer Part Number | 632000BRN |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Toilet bowl brush is designed for easy toilet bowl cleaning. Synthetic polypropylene bristles (1-1/2" long) resist stains, abrasion, discoloration and odors. Durable polypropylene is also resistant to solvents, acids, oils, fungus and bacteria growth. 17" long handle is made of durable plastic.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Recommended Use | Acid Remover |
Rubbermaid Commercial 17″ Handle Toilet Bowl Brush – 1.50″ Synthetic Polypropylene Bristle – 17″ Handle Length – 18.5″ Overall Length – Plastic Handle – 12 / Carton – Brown, Yellow
Additional information
| Brand | Rubbermaid Commercial Products |
|---|---|
| Product Type | Toilet Bowl Brush |
| Handle Material | Plastic |
| Bristle Material | Synthetic Polypropylene |
| Product Color | Yellow |
| Product Material | Synthetic Polypropylene |
| Bristle Length | 1.50" |
| Country Of Origin | China |
| Handle Length | 17" |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 15.3" |
| Width | 19.5" |
| Brand Name | Rubbermaid Commercial |
| Features | Durable |
| Length | 18.5" |
| Manufacturer | Rubbermaid Commercial Products |
| Product Name | 17" Handle Toilet Bowl Brush |
| Application/Usage | Toilet Bowl |
| Manufacturer Part Number | 632000BRNCT |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Toilet bowl brush is designed for easy toilet bowl cleaning. Synthetic polypropylene bristles (1-1/2" long) resist stains, abrasion, discoloration and odors. Durable polypropylene is also resistant to solvents, acids, oils, fungus and bacteria growth. 17" long handle is made of durable plastic.</p> |
| Packaged Quantity | 12 / Carton |
| Recommended Use | Acid Remover |











