Impact Telescopic Lambswool Duster – 30″ Overall Length – White Handle – 12 / Carton – Assorted
Additional information
| Brand | Impact Products |
|---|---|
| Product Type | Duster |
| Handle Color | White |
| Product Color | Assorted |
| Product Material | Lamb's Wool |
| Country Of Origin | Indonesia |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 2.3" |
| Width | 2.8" |
| Brand Name | Impact |
| Features | Fatigue Resistant |
| Length | 30" |
| Manufacturer | Impact Products |
| Product Name | Telescopic Lambswool Duster |
| Application/Usage | Multipurpose |
| Manufacturer Part Number | 3105CT |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Duster features lamb's wool fibers that attract dust like a magnet to minimize your cleaning times. Long, sturdy handle helps you clean high or difficult places like corners and ceiling fans. Plus, its lightweight design allows you to easily maneuver the duster and helps prevent fatigue.</p> |
| Packaged Quantity | 12 / Carton |
| Recommended Use | Dust Remover |
| Weight (Approximate) | 4.32 oz |
Impact Telescopic Lambswool Duster – 30″ Overall Length – White Handle – 12 / Carton – Assorted
Additional information
| Brand | Impact Products |
|---|---|
| Product Type | Duster |
| Handle Color | White |
| Product Color | Assorted |
| Product Material | Lamb's Wool |
| Country Of Origin | Indonesia |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 2.3" |
| Width | 2.8" |
| Brand Name | Impact |
| Features | Fatigue Resistant |
| Length | 30" |
| Manufacturer | Impact Products |
| Product Name | Telescopic Lambswool Duster |
| Application/Usage | Multipurpose |
| Manufacturer Part Number | 3105CT |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Duster features lamb's wool fibers that attract dust like a magnet to minimize your cleaning times. Long, sturdy handle helps you clean high or difficult places like corners and ceiling fans. Plus, its lightweight design allows you to easily maneuver the duster and helps prevent fatigue.</p> |
| Packaged Quantity | 12 / Carton |
| Recommended Use | Dust Remover |
| Weight (Approximate) | 4.32 oz |
Impact Telescopic Lambswool Duster – 30″ Overall Length – White Handle – 12 / Carton – Assorted
Additional information
| Brand | Impact Products |
|---|---|
| Product Type | Duster |
| Handle Color | White |
| Product Color | Assorted |
| Product Material | Lamb's Wool |
| Country Of Origin | Indonesia |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 2.3" |
| Width | 2.8" |
| Brand Name | Impact |
| Features | Fatigue Resistant |
| Length | 30" |
| Manufacturer | Impact Products |
| Product Name | Telescopic Lambswool Duster |
| Application/Usage | Multipurpose |
| Manufacturer Part Number | 3105CT |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Duster features lamb's wool fibers that attract dust like a magnet to minimize your cleaning times. Long, sturdy handle helps you clean high or difficult places like corners and ceiling fans. Plus, its lightweight design allows you to easily maneuver the duster and helps prevent fatigue.</p> |
| Packaged Quantity | 12 / Carton |
| Recommended Use | Dust Remover |
| Weight (Approximate) | 4.32 oz |
Impact Telescopic Lambswool Duster – 30″ Overall Length – White Handle – 12 / Carton – Assorted
Additional information
| Brand | Impact Products |
|---|---|
| Product Type | Duster |
| Handle Color | White |
| Product Color | Assorted |
| Product Material | Lamb's Wool |
| Country Of Origin | Indonesia |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 2.3" |
| Width | 2.8" |
| Brand Name | Impact |
| Features | Fatigue Resistant |
| Length | 30" |
| Manufacturer | Impact Products |
| Product Name | Telescopic Lambswool Duster |
| Application/Usage | Multipurpose |
| Manufacturer Part Number | 3105CT |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Duster features lamb's wool fibers that attract dust like a magnet to minimize your cleaning times. Long, sturdy handle helps you clean high or difficult places like corners and ceiling fans. Plus, its lightweight design allows you to easily maneuver the duster and helps prevent fatigue.</p> |
| Packaged Quantity | 12 / Carton |
| Recommended Use | Dust Remover |
| Weight (Approximate) | 4.32 oz |









