Roaring Spring Law Ruled Loose Leaf Filler Paper – 100 Sheets – 200 Pages – Printed – Both Side Ruling Surface – Law Ruled Red Margin – 3 Hole(s) – 15 lb Basis Weight – 56 g/m² Grammage – 11″ x 8 1/2″ – 0.30″ x 8.5″ x 11″ – White Paper – 100 / Pack
Additional information
| Brand | Roaring Spring Paper Products |
|---|---|
| Product Type | Filler Paper |
| Sheet Size | 11" x 8 1/2" |
| Sheet Type | Printed |
| Number Of Pages | 200 |
| Product Condition | New |
| Sheet Standard | Letter |
| Number Of Holes Punched | 3 |
| Sheet Color | White |
| Basis Weight | 15 lb |
| Grammage | 56 g/m² |
| Number Of Sheets | 100 |
| Ruling Surface Side | Both Side |
| Front Lines Space | 0.28" |
| Front Ruling Type | College Ruled |
| Ruling Line Color | Blue |
| Margin Color | Red |
| Margin Rule Type | Law Ruled |
| Country Of Origin | United States |
| Post Consumer Waste% | 2000-01-01T06:00:00.000Z |
| Height | 0.30" |
| Width | 8.5" |
| Brand Name | Roaring Spring |
| Features | Smooth |
| Length | 2001-11-01T06:00:00.000Z |
| Manufacturer | Roaring Spring Paper Products |
| Product Name | Law Ruled Loose Leaf Filler Paper |
| Package Type | Retail |
| Manufacturer Part Number | 83908 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Loose-leaf filler paper can be used for note-taking for a variety of subjects and for general use. Smooth, white, 15 lb. writing paper is law-ruled with a red margin line for neater notes. Paper Refills are three-hole punched so you can immediately insert it into your standard-size binder. Each pack is polywrapped with a top sheet.</p> |
| Packaged Quantity | 100 / Pack |
Roaring Spring Law Ruled Loose Leaf Filler Paper – 100 Sheets – 200 Pages – Printed – Both Side Ruling Surface – Law Ruled Red Margin – 3 Hole(s) – 15 lb Basis Weight – 56 g/m² Grammage – 11″ x 8 1/2″ – 0.30″ x 8.5″ x 11″ – White Paper – 100 / Pack
Additional information
| Brand | Roaring Spring Paper Products |
|---|---|
| Product Type | Filler Paper |
| Sheet Size | 11" x 8 1/2" |
| Sheet Type | Printed |
| Number Of Pages | 200 |
| Product Condition | New |
| Sheet Standard | Letter |
| Number Of Holes Punched | 3 |
| Sheet Color | White |
| Basis Weight | 15 lb |
| Grammage | 56 g/m² |
| Number Of Sheets | 100 |
| Ruling Surface Side | Both Side |
| Front Lines Space | 0.28" |
| Front Ruling Type | College Ruled |
| Ruling Line Color | Blue |
| Margin Color | Red |
| Margin Rule Type | Law Ruled |
| Country Of Origin | United States |
| Post Consumer Waste% | 2000-01-01T06:00:00.000Z |
| Height | 0.30" |
| Width | 8.5" |
| Brand Name | Roaring Spring |
| Features | Smooth |
| Length | 2001-11-01T06:00:00.000Z |
| Manufacturer | Roaring Spring Paper Products |
| Product Name | Law Ruled Loose Leaf Filler Paper |
| Package Type | Retail |
| Manufacturer Part Number | 83908 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Loose-leaf filler paper can be used for note-taking for a variety of subjects and for general use. Smooth, white, 15 lb. writing paper is law-ruled with a red margin line for neater notes. Paper Refills are three-hole punched so you can immediately insert it into your standard-size binder. Each pack is polywrapped with a top sheet.</p> |
| Packaged Quantity | 100 / Pack |
Roaring Spring Law Ruled Loose Leaf Filler Paper – 100 Sheets – 200 Pages – Printed – Both Side Ruling Surface – Law Ruled Red Margin – 3 Hole(s) – 15 lb Basis Weight – 56 g/m² Grammage – 11″ x 8 1/2″ – 0.30″ x 8.5″ x 11″ – White Paper – 100 / Pack
Additional information
| Brand | Roaring Spring Paper Products |
|---|---|
| Product Type | Filler Paper |
| Sheet Size | 11" x 8 1/2" |
| Sheet Type | Printed |
| Number Of Pages | 200 |
| Product Condition | New |
| Sheet Standard | Letter |
| Number Of Holes Punched | 3 |
| Sheet Color | White |
| Basis Weight | 15 lb |
| Grammage | 56 g/m² |
| Number Of Sheets | 100 |
| Ruling Surface Side | Both Side |
| Front Lines Space | 0.28" |
| Front Ruling Type | College Ruled |
| Ruling Line Color | Blue |
| Margin Color | Red |
| Margin Rule Type | Law Ruled |
| Country Of Origin | United States |
| Post Consumer Waste% | 2000-01-01T06:00:00.000Z |
| Height | 0.30" |
| Width | 8.5" |
| Brand Name | Roaring Spring |
| Features | Smooth |
| Length | 2001-11-01T06:00:00.000Z |
| Manufacturer | Roaring Spring Paper Products |
| Product Name | Law Ruled Loose Leaf Filler Paper |
| Package Type | Retail |
| Manufacturer Part Number | 83908 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Loose-leaf filler paper can be used for note-taking for a variety of subjects and for general use. Smooth, white, 15 lb. writing paper is law-ruled with a red margin line for neater notes. Paper Refills are three-hole punched so you can immediately insert it into your standard-size binder. Each pack is polywrapped with a top sheet.</p> |
| Packaged Quantity | 100 / Pack |
Roaring Spring Law Ruled Loose Leaf Filler Paper – 100 Sheets – 200 Pages – Printed – Both Side Ruling Surface – Law Ruled Red Margin – 3 Hole(s) – 15 lb Basis Weight – 56 g/m² Grammage – 11″ x 8 1/2″ – 0.30″ x 8.5″ x 11″ – White Paper – 100 / Pack
Additional information
| Brand | Roaring Spring Paper Products |
|---|---|
| Product Type | Filler Paper |
| Sheet Size | 11" x 8 1/2" |
| Sheet Type | Printed |
| Number Of Pages | 200 |
| Product Condition | New |
| Sheet Standard | Letter |
| Number Of Holes Punched | 3 |
| Sheet Color | White |
| Basis Weight | 15 lb |
| Grammage | 56 g/m² |
| Number Of Sheets | 100 |
| Ruling Surface Side | Both Side |
| Front Lines Space | 0.28" |
| Front Ruling Type | College Ruled |
| Ruling Line Color | Blue |
| Margin Color | Red |
| Margin Rule Type | Law Ruled |
| Country Of Origin | United States |
| Post Consumer Waste% | 2000-01-01T06:00:00.000Z |
| Height | 0.30" |
| Width | 8.5" |
| Brand Name | Roaring Spring |
| Features | Smooth |
| Length | 2001-11-01T06:00:00.000Z |
| Manufacturer | Roaring Spring Paper Products |
| Product Name | Law Ruled Loose Leaf Filler Paper |
| Package Type | Retail |
| Manufacturer Part Number | 83908 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Loose-leaf filler paper can be used for note-taking for a variety of subjects and for general use. Smooth, white, 15 lb. writing paper is law-ruled with a red margin line for neater notes. Paper Refills are three-hole punched so you can immediately insert it into your standard-size binder. Each pack is polywrapped with a top sheet.</p> |
| Packaged Quantity | 100 / Pack |












