Reporters Note Pad, Medium/College Rule, Blue Cover, 80 White 4 x 8 Sheets
Login to View Prices
Take notes on the go. Top wire bound to open completely and for an easier handwriting experience. Margin-free format allows you to write on the entire page to help you use less pages. Green ruling assists in keeping your notes straight. Front label area includes a space for your name and date for quick identification.Note: This is a non-returnable item.
Additional information
| Weight | 0.2550 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.00 × 8.00 × 0.28 in |
| Note-Rule Lines per Sheet | 20 |
| Sheet Ruling Size | 9/32" |
| Pad-Binding Type | Spiral Coil |
| Global Product Type | Stenography & Reporting Pads |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Ship Class Code | M |
| Sheets per Pad | 80 |
| Sheet-Ruling Color | Green |
| Color Family | White |
| Sheet Rule/Format Type | Medium/College Rule |
| Columns per Sheet | 1 |
| Number of Subjects/Sections | 1 |
| Number of Section Dividers | 0 |
| Pocket-Sized Indicator | Y |
| Cover Color | Blue |
| Sheet Color | White |
| Pad-Binding Edge | Spiral |
| Sheet Size (Bound-Side Firs | 4 x 8 |
| Pad-Spine Width | 4" |
| Pad-Binding Details | Spiral Bound: Soft Cover |
| Pad Length | 8" |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 069775440206 |
| MPN | AT8B |
| Brand | Blueline® |














Reviews
There are no reviews yet.