Remanufactured Cyan Toner, Replacement for 414A (W2021A), 2,100 Page-Yield
Login to View Prices
High quality, meets or exceeds national brands. Brings out the best in your device. Significant savings over national brands.Note: This is a non-returnable item.
Additional information
| Weight | 1.9700 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 13.00 × 4.13 × 6.38 in |
| Market Indicator (Cartridge | 414A |
| For Use With | Color LaserJet Enterprise MFP M480F |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Color(s) | Cyan |
| Replacement For | W2021A |
| Page-Yield | 2,100 |
| Ship Class Code | G |
| Supply Type | Toner |
| Global Product Type | Toner/Toner Cartridges |
| Device Types | Laser Printer |
| Total Recycled Content Perc | 86% |
| Post-Consumer Recycled Cont | 86% |
| OEM/Compatible | Compatible |
| Remanufactured | Yes |
| Compliance Standards | GreenCircle Certified |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| UPC | 686024004158 |
| MPN | IVRW2021A |
| Brand | Innovera® |













Reviews
There are no reviews yet.